Yılın Oscar Ödülleri dağıtıldı. Sinema ve film sektöründe en iyinin hangisi olacağı merakla beklenirken, Green Book ödülün sahibi oldu. 91. kez düzenlenen ve her geçen yıl daha fazla önem kazanan ödül törenine çok sayıda önemli isim katıldı. Sanat camiası ve moda camiasının önemli isimlerinin katıldığı törende şıklık yarışı da en az oscar yarışı kadar dikkat çekti.

Dram ve komediyi aynı anda barındıran 2018 yapımı film Peter Farrelly yönetmenliğinde yapıldı. 21 Kasım’da ilk olarak Amerika’da yayımlanan film daha sonra bir çok ülkede vizyona girdi. Türkiye’de de uzun süre vizyonda kalan film için pozitif yorumlar ödül almasındaki ilk etkileşimdi.

144 Milyon Dolarlık Gişe Hasılatı!
Green Book filminin gişe hasılatının 144 milyon dolar olduğu belirtilirken, elde edilen en iyi film ödülü ise parayla kıyaslanamaz diyebiliriz. Filmin içeriğinden bahsedecek olursak ünlü bir piyanist ile onun şoförlüğünü yapan Tony beklenmedik durumlarla karşılaşır. Konser turu için çıktıkları yolculuk farklı bir hal alır. Bu yolculuk onlara filmin en iyi seçilmesinde büyük katkı sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK