Şubat ayında Zorlu Psm’de gösterime giren, içinde bir çok yıldızı barından Alice Müzikali’nin biletleri çıktığı saat içerisinde tükendi. Mart ayının gösterim biletleri şimdiden tükenen ünlü müzikalde kimler yok ki! Baş rolde Serenay Sarıkaya’nın hayat verdiği Alice olmak üzere Ezgi Mola kraliçe, Enis Arıkan tavşan, Şükrü Özyıldız şapkacı, İbrahim Selim kral, Merve Dizdar kedi rolünde izleyicinin karşısına çıkıyor. Müzikalde günümüzde oldukça popüler ve medyatik oyuncuların oynuyor olması müzikale olan ilgiyi arttırmış durumda.

Bilndiği üzere Serenay Sarıkaya Kerem Bursin ile olan medyatik ilşkisinin yanında Fi isimli ,Ozan Güven ve Mehmet Günsur ile başrol paylaştıkları dizide oyunculuğu ile adından oldukça söz ettirmişti.

Çocukluğundan beri böyle bir yapımın içinde olmak istediğini söyleyen güzel sesli oyuncu Alice ile hayallerinin gerçekleştiğini söyledi.Öte yandan Ezgi Mola ve Enis Arıkan’ın enerjileriyle bitirim ikili olarak halk tarafından sevilmeleri ve müzikalde beraber rol almaları müzikalin popülaritesini oldukça arttıran etmenlerden biri oldu.

Müzikalde dikkat çeken bir başka isim yıllardır tiyatro sahnesinin tozunu yutmuş,Afife Jale Tiyatro Ödülü sahibi,halkın daha çok kırıp geçiren youtube kanalı STOLK ile tanımış olduğu İbrahim Selim oldu.

Tiyatro eleştirmenlerince oldukça fazla yorum yapılan ve dikkat çeken Alice Müzikali’nin dikkat çeken başka bir tarafı pahalı biletleri oldu. Biletierin pahalı olmasının sebeplerinden biri emek sarfedilmiş bir müzikal oimasının yanında Serenay Sarıkaya gibi oldukça popüler bir oyuncunun başrol oynaması oldu. Müzikal iyi midir kötümüdür bilinmez fakat Türkiye’nin ilklerinden biri olmasından kaynaklı görülmeye değer. Oldukça ilgi gören Alice Müzikali 4 11 12 mart 2019 tarihlerinde Zorlu Psm’de oynamaya devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK